10 или 15 минути излез за итни случаи апарат за дишење EEBD

Краток опис:


 • Мин.нарачката Количина: 10 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: T / T, L / C, Alibaba трговија осигурување, Paypal, итн
 • ФОБ Цена: $ 70 ~ $ 100 / Set
 • детали за производот

  Тагови производ

  спецификација:

  ◆ Во согласност со SOLAS 1974 година и најновите измени и дополнувања

  ◆ Користете го за луѓето кога излез за итни случаи, тоа е со високи перформанси лична респираторна заштитна опрема за да ги заштити.

  ◆ принцип на работа: намалување на висок притисок гас до среден притисок гас во 0,6 ~ 0,9 Mpa во цилиндар, протокот на капакот на моторот за човечки респираторни.

  ◆ сертификат: CCS / EC

  модел THDF10-1 THDF15-1
  волумен на воздух цилиндар 2.2 L 3L
  Тежина ≤6kg ≤8.5kg
  времетраење ≥10mins ≥15mins
  Нормален работен притисок 210 Бар 210 Бар
  големина на пакување 52 * 16 * 28cm 52 * 16 * 28cm
  манометар може да се користи во мракот на животната средина може да се користи во мракот на животната средина
  стакло компјутер материјал, анти-магла компјутер материјал, анти-магла
  ленти прилагодливи и Сит прилагодливи и Сит
  одобрување CCS / EC CCS / EC

   

  пакување:

  1set / ЦТН, 52 * 16 * 28 см, 8 / 8.5KG

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи