6.8L карбонски влакна цилиндер автономни апарати за дишење

Краток опис:


 • Мин.нарачката Количина: 10 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: T / T, L / C, Alibaba трговија осигурување, Paypal, итн
 • ФОБ Цена: $ 300 ~ $ 380 / Set
 • детали за производот

  Тагови производ

  спецификација:

  ◆ Во согласност со SOLAS 1974 година и најновите измени и дополнувања

  ◆ Предмет: гаснење на пожар, хемиската индустрија, бродоградба, нафтената индустрија, металургијата, рударството, транспортот и други индустрии

  ◆ Применливи средина: густа чад, недостаток на кислород и било какви гас, отпадниот гас, пареа загадувањето на атмосферскиот еколошки 30 ℃ ~ 60 ℃, релативна влажност 0 ~ 100%, атмосферскиот притисок: 70 kPa до 125 kPa

  ◆ Главни компоненти: цилиндри под висок притисок, цилиндри вентил, притисок редуктор, брзо конектори, suppy вентил, целосна маска за лице, мерачи, аларм, backplate, пагони, темперамент, итн

  ◆ сертификат: CCS / EC

  тип

  Работен притисок

  цилиндер Волумен

  притисок сигнализација

  времетраење на времето

  Тежина

  пакет Димензии

  Волумен

  материјал

  RHZK-5/30

  30Mpa

  5L

  5 ~ 6Mpa

  50Mins

  ≤14Kgs

  77 × 30 × 49cm

  челик

  RHZK-6/30

  30Mpa

  6L

  5 ~ 6Mpa

  60Mins

  ≤15Kgs

  77 × 30 × 49cm

  челик

  RHZKF-6.8 / 30

  30Mpa

  6.8L

  5 ~ 6Mpa

  60Mins

  ≤10.5Kgs

  77 × 30 × 49cm

  карбонски влакна

  RHZKF-9/30

  30Mpa

  9L

  5 ~ 6Mpa

  90Mins

  ≤11.5Kgs

  77 × 30 × 49cm

  карбонски влакна

  RHZKF-6.8 × 2/30

  30Mpa

  2 × 6.8L

  5 ~ 6Mpa

  120Mins

  ≤17Kgs

  77 × 30 × 49cm

  Двоен карбонски влакна цилиндер

   

  пакување:

  кутија на SCBA

  1set / ЦТН,  71 * 29 * 43cm,  21 / 22KG

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи