Неопренови топлинска изолација пловни потопување костум

Краток опис:


 • Мин.нарачката Количина: 10 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: T / T, L / C, Alibaba трговија осигурување, Paypal, итн
 • ФОБ Цена: $ 75 ~ 87 $
 • детали за производот

  Тагови производ

  спецификација:

  ◆ Во согласност со SOLAS 1974 година, а последниот амандман

  ◆ Главната Материјал: Напредно CR Neoprene Композитен Платно

  ◆ Дизајн: инхерентно пловни, може да се користи без lifejacket. Постои перница зад себе, ја држам главата над водата.

  ◆ Додатоци: lifejacket светлина, свирче, сарачки производи од нерѓосувачки челик.

  ◆ Должина: S: 1500-1650mm M: 1650-1800mm L: 1800-1950mm XL: 1950-2050mm

  ◆ Термичка заштитна: На температурата на телото нема да биде помал од 2 ℃ нормална температура по потопени во 0 ℃ ~ 2 ℃ статички вода за 6 часа.

  ◆ сертификат: CCS / EC  

  Пакување детали:

  еден потопување костум спакувани во кеса и 2 парчиња спакувани во кутија

  Големина на пакување: 62 * 53 * 39cm, NW. 12кг, GW. 13.4kg.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи