Тип А SOLAS сплав, фрли во морето

Краток опис:


 • Мин.нарачката Количина: 10 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: T / T, L / C, Alibaba трговија осигурување, Paypal, итн
 • ФОБ Цена: $ 737 ~ $ 2.245
 • детали за производот

  Тагови производ

  Карактеристики и спецификации
  1. Инфлацијата систем се активира од страна на сликарот линија на канистер кога е потребно.
  2. Гас инфлацијата CO2 цилиндар
  3. Меѓународна портокал, двојна облога крошна со recto-рефлективен панели
  4. дождот олук за собирање на вода
  5. Вентилација и набљудување порта
  6. Голем терет стабилизација периферни џебови
  7. Целосно отворање влез опремени со интернат скала и влечење уред. 10 до 35 лице верзии, исто така, вклучува дополнителни задниот влез опремени со рампа за да се качи од морето.
  8. Надворешни и внатрешни lifelines исто така се користи како носители страна
  9. Сеопфатна меѓународни центри за услуги
  10. Чување висина max: 36 милиони надморска височина или повисока на посебно барање
  11. LSA кодекс, одобрен пакет А или Б
  12. канистер вклучува лулка, рака и работењето линија

   

  облик октогонална долго октогонална
  Макс лица 6 8 10 12 15 16 20 25 30 35
  Должина (mm), ± 1000 2170 2460 2730 2990 3300 3350 4390 4770 5576 6070
  Широчина (мм), ± 1000 2170 2460 2730 2990 3300 3350 3040 3370 3275 3540
  Висина (mm), ± 50 1250 1300 1400 1400 1500 1500 1500 1500 1600 1700
  Работен притисок, kPa 13,3
  Цилиндар волумен (L) × Кол 4 × 1 5 × 1 6 × 1 7,5 × 1 9 × 1 9 × 1 6 × 2 7 × 2 9 × 2 12,5 × 110 × 1
  Волумен Том, г CO2 ± 500 2400 3000 3600 4400 5400 5600 3500 4200 5600 8000/6200
  N2 ± 200 200 250 250 300 370 400 240 280 400 600/400
  пакување Големина Dia (mm) 545 545 615 615 675 675 700 730 730 745
  Должина (mm) 1045 1045 1090 1090 1135 1135 1285 1440 1440 1485
  Вкупно Тежина, kg ≤ 78 90 107 122 137 142 170 185 198 220

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи